ضریب میزان صرفه جویی شیشه ها

ضرایب تبادل حرارتی و میزان صرفه جویی انرژی

شیشـه ها در ساختمـان، دارای بیشترین اتـلاف انـرژی هستند. در این قسمت می توانید میزان صرفـه جویی انرژی توسط شیشـه های مختلف را مشـاهده کنید.

ضریب میزان صرفه جویی شیشه ها

ـ LT میزان انتقال نور توسط شیشه های ساختمان می باشد. هرچه این گزینه بیشتر باشد، به این معنی است که شیشه های ساختمان شفاف تر هستند.

 

ـ یو ولیو (u-value ) یکی از گزینه های مهم در تعیین میزان اتلاف انرژی در ساختمان است. این گزینه نشان می دهد که کل ساختمان تا چه میزان انرژی را تلف می کند. هرچه میزان یو ولیو شیشه ها بیشتر باشد، شیشه انرژی بیشتری را تلف می کنند.

 

ـ STC ضریب عایق صوتی شیشه ها است. این معیار برای محاسبه میزان اثربخشی مواد عایق صوتی در کاهش انتقال صدا بین اتاق ها استفاده می شود. واحد STC به دسیبل (dB) است و نشان می دهد چه مقدار صدا و آلودگی صوتی توسط شیشه ها فیلتر می شود. هرچه این مقدار بیشتر باشد، یعنی میزان عایق بودن شیشه در برابر صدا بیشتر است.

 

ـ نور خورشید دارای ۳ اشعـه به نام های UV-A و UV-B و UV-C است. از این بین اشعـه های UV-B و UV-C برای پوست بدن بسیـار خطـرناک هستند به همین دلیل باید حـذف شـوند. شیشـه های تولید شده، طبق استـاندارد ملی اشعه UV-A را از خود عبـور می دهند اما اشعه های UV-B و UV-C که بسیار مضر هستند، حذف می شوند.

 

 

مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟